Az idén március 20. hajnali 3 óra 50 perc (világidő, viszonyítási pont Greenwich) a tavaszi napéjegyenlőség időpontja, ekkor lép a Nap a Kos jegyébe. Hagyományosan, ekkor kezdődik a földön egy új asztrológiai év. Erre az időpontra szokták felállítani a világ éves horoszkópját. Ebből, földünk egészének jövőjére nézve, a planéták fényszögkapcsolataiból lehet következtetéseket levonni. Amennyiben a világidőt megfeleltetjük egy adott földrajzi helyre számított pontos idővel, láthatóvá válik, mi az egyes országok adott asztrológiai évre vonatkozó fő feladata, elemezhetők az egyes életterületeik.
A 2020. évi Világhoroszkópban az alábbi az egyes planéták elhelyezkedése:
Nézzük a fényszögkapcsolatokból levezethető legfontosabb meglátásokat!
Nap és Vízöntő Hold félkvadrát: Irányítók és irányítottak, uralkodók és nép, akarat és érzelem egyensúlya kissé megbomolhat. Általános nyugtalanság jellemezheti a társadalmakat. Valahogy senki sem találja a helyét.
Hold és Bika Vénusz kvadrát: Az emberek szeszélyesebben viselkedhetnek a megszokottnál (tömegpszichózis). Ez a fényszög a pénzügyek általános helyzetére sincs túl jó hatással, finoman fogalmazva. Rapszodikus hétköznapok várnak a földlakókra..
Vénusz és Halak Neptunusz szextil: Nagy változásokat jelezhet emberbaráti tevékenységek – beleértve a gyógyítást is- kiteljesedése tekintetében és az ősbizalmon alapuló hit – ami nem egyenlő a vakbuzgó vallásossággal – felé fordulásban.
Neptunusz és Bika Uránusz félkvadrát: Utalhat a szociális és egészségügyi rendszerek nem túl kedvező alakulására. Homályos ideológiák, intrikák felbukkanását is jelezheti. Az időjárásban az átlagosnál több (de nem extrém mértékkel) elektromos vihar, szélsőséges mennyiségű hirtelen csapadék, villámárvíz elképzelhető.
Uránusz és Vízöntőbe átkacsingató Bak Szaturnusz kvadrát: A világ változásai a szegényebb rétegeket és az idősebbeket a szokásosnál is nehezebben érinthetik, illetve az átalakulások földrajzi szempontból kiterjedtek lehetnek. Az esetleges nagyobb természeti csapások inkább a légkör és a föld (geológiai értelemben) “robbanás szerű” folyamataihoz köthetők. Ez a fényszög, a Szaturnusz szemszögéből nézve, gátolhatja a modern kori utazási formákat és technikákat, a nagy léptékű felfedezéseket, valahogy olyan módon, hogy beszorítja a gondolkodást a maga által jelzett irányba. Az Uránusz oldaláról pedig meghiúsíthat terveket (pénzügyit is), kizökkentheti a rendet. Kettejük konfrontációja annál nagyobb drámával jár, minél nagyobb az ellenállás egy adott területen a történésekkel szemben.
Bak Plútó, Jupiter, Mars, Athene együttállása és kvadrátja a Kos Eris-szel: Maga a konjukció, amennyiben sikerül a planéták előnyös energiáit transzformálni, az erő, az energia, a kreativitás lendületes kiáradásának lehetősége. Apró szépséghibája, hogy a Jupiter több fokra kiterjedő hatósugara miatt, még a Szaturnusz is “partnernek” tekinthető a találkozóban. Pozitív esetben ő biztosíthatja a tervszerűséget ehhez az életteli, nagy ívű elgondolások megvalósítását előre lendítő bolygócsoportosuláshoz. De az Uránusz kvadrátja a Szaturnuszon keresztül többé-kevésbé érinti a konjukció minden résztvevőjét, visszafogja őket, vagy éppen keresztülhúzza a számításaikat. És akkor még ott van egy forró viszály lehetősége is az Eris képében. Kérdés, hogy mi az égiek szándéka, mekkora erő van a Szaturnuszban egymagában a többi planétával szemben. Nekem úgy tűnik nem végzetes, de jövő tavaszig a világ nagy történései inkább karmikusnak nevezhetők, megelőző cselekedeteink következményei, amelyekből harcias jellegű konfliktusok támadhatnak. Az emberiség idei nagyszabású elképzelései nem az eredeti tervek szerint valósulhatnak meg, de a következők miatt talán nem hiúsulnak meg véglegesen.
(Folytatás közzététele március 18-án!)
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: