Notre-Dame-i tűz: szándékosság vagy gondatlanság?

  1. április 15-én este 7 óra előtt 10 perccel lángra kapott az emberiség egyik szimbolikus, egyben ikonikus épülete, a Notre-Dame. A tűz viharos gyorsasággal terjedt, és a lángok rövid idő alatt kis híján elemésztették a katedrális egészét. A Huszártorony leomlott, a fa tetőszerkezet megsemmisült, mire sikerült úrrá lenni a katasztrófán. A falak kormosan, de állnak…

Mi történhetett? Szándékos gyújtogatás történt vagy egy véletlen, elkerülhetetlen baleset? Esetleg gondatlan emberi mulasztás idézte elő a szerencsétlenséget?

Nézzük, hogyan tükrözi az ég a pillanatot 2019. április 15-én este 18:50-kor a párizsi Notre Dame-nál!

A Nap a társulások házában Kosban türelmetlenkedik. A nagybolygók többsége lelki síkon álldogál. Míg az esemény maga, amely valamiképp a művésziességhez köthető, egy döntés (döntések) következménye.

  1. Ház: Ahogy az előzőekben írtam, szinte biztosnak látszik, hogy a Mérleg Athene, amely pont szemben áll a Nappal és kvadrátot képez a Szaturnusszal, a Plútóval és a felszálló Holdcsomóponttal, a kreatív intelligencia (döntés) gyengélkedését jelenti. A kisbolygó helyzetéből adódóan, ez a döntés (vagy döntések) a külvilág számára ismeretlen. Mivel a Mérleg uralkodója a Vénusz a 6. Házban Halakban, a döntés egy mindennapos tevékenységhez fűződik, ami kaotikus körülmények között zajlódhatott, és valamely vegyi anyaghoz is köze lehet.
  2. Ház: A tevékenységhez kapcsolódó anyagi és egyéb erőforrások egy, a nemzet életében fontos építményhez fűződnek (Skorpió, uralkodója a Plútó a 4. Házban).
  3. Ház: Bár a Jupiter a jegyében, Nyilasban, ami nagyban segíthetné a gondolkodást és a kommunikációt, de a Halak Vénusz/Merkúr kvadrát nehezíti a tisztánlátást. Hogy totális katasztrófa nem történt, az valószínűleg az áldozatos csapatmunkának (katasztrófaelhárítók) köszönhető (Nyilas Jupiter trigonban a Kos Nappal).
  4. Ház: A Bak Szaturnusz és Plútó együttállás rendet teremt ott, ahol “rendetlenség” van. Ez legtöbbször katarzissal jár: lerombolódik a régi ahhoz, hogy az új megszülethessen. A Szaturnusz (karma) szextillel kapcsolódik a Vénuszhoz, tehát az esemény, így vagy úgy, de az építmény megszépülését elősegíti. A Plútó szintén szextillel kapcsolódik a Neptunuszhoz, így a rombolás egy magasabb érzelmi síkon újjáépítést hozhat.
  5. Ház: A kreatív, művészi tevékenységet (Vízöntő 5. Ház), viszont egy hirtelen, végzetes esemény zavarja meg a gyakorlatban (uralkodója az Uránusz a 8. Házban Bikában).
  6. Ház: Nem ismétlem az 1. Háznál leírtakat, csak két dolgot tennék hozzá. A Neptunusz félkvadráttal kapcsolódik az Uránuszhoz, ami egy olyan hirtelen fellépő problémát jelez, amelyre az esemény résztvevőit felkészületlenül éri. Valamint itt láthatjuk a Chiront (sebződés) is, amely tanító jellegű fényszöggel kapcsolódik Uránuszunkhoz. Lassú folyamat lesz az újjáépítés!
  7. Ház: A fentiekben a Napról írtak mellett érdemes még megemlíteni, hogy a munkálatok folyamatos nézetletérések között zajlódhattak (Eris). És a Nap trigonnal kapcsolódik a Holdhoz a 11. Házban, az értelem egyensúlyba kerül az érzelemmel, ezáltal oldódhat a feszültség.
  8. Ház: Az 5. Háznál erről már írtam. (Halkan jegyzem meg, hogy az Uránusz az égi tűz szimbóluma.) Viszont nagyon fontos a következő Ház, és, hogy az Uránusz milyen fényszög-kapcsolatot alkot az ottani Marssal!
  9. Ház: Az Ikrek Mars, amely decillel kapcsolódik az Uránuszhoz (valamint kvintillel a Merkúrhoz és félkvadráttal a Naphoz), azt jelzi, hogy az erőszakos (nem természetes) esemény nem volt szándékos, nem is elkerülhetetlen, hanem feltehetőleg gondatlanságból következett be és akadályozta meg az építési tevékenység folyatását!
  10. és 11. Ház együtt: Rák, uralkodója a Hold a Szűzben szerintem itt azt szimbolizálja, hogy az érintett nemzet vezetői és a “világ” egyként áll az ügy mellé és objektíven segítik a továbbiakban. Kisebb (nem elháríthatatlan) akadályok elképzelhetők az újjáépítés folyamán.
  11. Ház: Akadályt a szervezés “szétfolyása” jelenthet (Szűz, uralkodója a Merkúr a Halakban a 6. Házban), de a jó szándék nem kétséges.
Tovább a blogra »